Zjištění dopravy v důsledku investičních záměrů v blízkosti ul. Benkova,Dunovského a Květ. vítězství

Na základě pokynu Zastupitelstva MČ Praha 11 byla zpracována dopravní studie, která vyhodnotila vliv investičních záměrů v blízkosti ul. Benkova, Dunovského a Květnového vítězství na dopravní situaci.

Závěry dopravního posouzení:

Posouzení z hlediska dopravy v pohybu

Doprava generovaná bytovými domy Benkova ve špičkové ranní hodině dosahuje hodnoty 14 vozidel/hod, bytový dům v ulici Květnového vítězství i s obchody dosahuje hodnoty 10 + 6 vozidel/hod (garáže + parking), viladomy v ulici Dunovského 7 vozidel/hod. Přístavba školy pak generuje ve špičkové hodině navíc 11 vozidel/hod. Celkový dopad posuzovaných staveb na přírůstek intenzit dopravy je i ve špičkových hodinách minimální a nemá významný vliv na změnu špičkových dopravních intenzit v oblasti. Ve vztahu k intenzitám okolních komunikací je přírůstek celkových intenzit i intenzit ve špičkových hodinách taktéž zanedbatelný.

Posouzení z hlediska dopravy v klidu

Doprava v klidu v posuzované oblasti vykazuje z dlouhodobého hlediska kapacitní problémy, které mají převážně v sídlištní oblasti bytových domů globální charakter. Posuzované stavby však musí odpovídat příslušným normám, zohledňující vybudovaný počet parkovacích míst dle velikosti a funkčního využití stavby (jinak by příslušná stavba nedostala povolení k její realizaci). Z tohoto hlediska je předpoklad, že dotčené stavby mají dostatečnou parkovací kapacitu a nebudou generovat další nároky na parkování v uličním prostoru a na veřejných parkovištích a tuto oblast nezatíží dalšími parkujícími vozidly.

Na základě posouzení parkovacích kapacit vychází nejvyšší naplněnost rezidentním stáním v nočním období, kdy je v řešeném území využito 1396 parkovacích míst a v období 9 hodiny ranní 1066 parkovacích míst. V průběhu dne se tedy v uvedené oblasti vyskytují volná parkovací místa.

Studie je ke stažení ikona souboruZDE

20.5.2019 11:40:09 | přečteno 401x | Mgr. Petr Skyva

Pozvánka na pokračování 28. zasedání členů Zastupitelstva MČ Prahy 11