ENDE

Ocenění občané za rok 2001

Čestná občanství byla udělena:

Jiřímu Konvičkovi - in memoriam

Jiří Konvička byl rodák ze starého Chodova, zemřel v roce 1992. Byl činovník Junáka, po jeho zákazu pracoval dlouhá léta v redakci ABC - známé jsou jeho papírové modely. Navrhoval mobiliář kostela sv. Františka z Assisi a skleněný oltář v kostele sv. Salvátora na Starém Městě Pražském. Těsně před svou smrtí vystavoval v Chodovské tvrzi v roce 1991. (Cenu přebírala manželka paní Josefa Konvičková)

Ing. Ottu Poláčkovi - generálu - bývalému letci

V roce 1942 byl zařazen do 312 sq. RAF ve Velké Britanii. V roce 1944 se jako pilot účastnil Slovenského národního povstání. Od roku 1987 tajně zakládal Svaz letců, od jara 1990 pracuje jako čelný funkcionář Svazu letců. Bydlí na Jižním Městě II, v důchodu je od roku 1969.

Jaroslavu Svěcenému - světoznámému českému houslistovi

Koncertuje často v Chodovské tvrzi, kde má svůj domovský cyklus koncertů. Je ozdobou všech kulturních a společenských událostí Jižního Města. Bydlí ve starém Chodově.

Ing. Ladislavu Tunysu-novináři

Narodil se v Olomouci, na Jižní Město se přistěhoval před šestnácti lety. Pracoval již v prvním časopis Jižní Město a my. Redaktorem Klíče je od jeho vzniku, znám je především cyklem Žijí mezi námi. Glosuje pravidelně život Jižního Města.

Štěpánce Hilgertové - olympijské vítězce

Na Jižní Město II se přestěhoval koncem osmdesátých let. V současnosti bydlí v Kunraticích, ale Jižnímu Městu zůstala věrná. Je jediná sportovkyně České republiky, která získala zlatou olympijskou medaili dvakrát po sobě v Atlantě v roce 1996 a v Sydney 2000. Aktivně sportuje dvacet let, její úspěchy zdobí i Jižní Město.

PhDr. Zdeňku Hajnému - malíři

Vystudoval nejprve provozně ekonomickou fakultu VŠZ v Brně v roce 1964, poté FF UK, kde získal v roce 1989 doktorát. V roce 1991 otevřel ve starém Chodově jedinečnou duchovně orientovanou galerii výtvarného umění Cesty ke světlu.

Dokument ke stažení zde ikona souboruOcenění občané za rok 2001

15.5.2009 13:34:44 | přečteno 1207x | Marcela Chábová