Prevence

S blížícími se velikonočními svátky zvyšují strážníci pražské městské policie dohled nad hřbitovy a

Od pondělí 26. března posílili strážníci v souvislosti s blížícími se velikonočními svátky dohled nad pražskými hřbitovy. Zaměřovat se budou především na prevenci krádeží věcí a výzdoby z hrobů a také věcí, které si při péči o hroby svých blízkých odloží návštěvníci hřbitovů.

Stejně jako v předchozích letech zaměří hlídky svou pozornost také na předcházení projevům vandalismu, dohlížet budou na vozidla návštěvníků zaparkovaná v okolí hřbitovů. Kromě pěších hlídek budou na vybraných pražských hřbitovech zajišťovat veřejný pořádek i strážníci na koních.

„Jako radní odpovědný za svou gesci hodnotím toto opatření jako odpovídající dané situaci. Velikonoce jsou jedním ze dvou nejvýznamnějších křesťanských svátků a prodloužený víkend či předpovídaná změna počasí nepochybně přispějí ke zvýšené návštěvnosti metropole. Na pražských hřbitovech zejména většího rozsahu, pak chceme zamezit nejenom vandalismu, ale eliminovat i případné projevy další obecné kriminality, které by na určitých místech mohli být vystaveni například senioři,“ upřesňuje Libor Hadrava, radní hlavního města Prahy pro bezpečnost a prevenci kriminality.

V noci se na okolí hřbitovů při své hlídkové službě zaměří strážníci z Útvaru psovodů. Hlídky strážníků budou ve zvýšené míře dohlížet na pražské hřbitovy až do neděle 2. dubna.

„Zkušenosti z minulých let, které vedly k posílení kontrolní činnosti pražských strážníků v okolí hřbitovů a v místech s vyšší koncentrací osob jsou pozitivním krokem k zajištění klidného prožití velikonočních svátků.“, doplnil Eduard Šuster, ředitel Městské policie Praha.

V období velikonočních svátků dojde v ulicích Prahy rovněž k posílení kontrolní činnosti strážníků a policistů, kteří se budou věnovat ochraně tzv. měkkých cílů, míst s očekávanou velkou koncentrací osob, jako jsou velikonoční trhy, nákupní centra, lokality s historickými památkami a prostory a prostředky městské hromadné dopravy.

velikonoce

29.3.2018 10:45:26 | přečteno 1177x | Bc. Petra Víznerová