Prevence

Pražští strážníci kontrolovali dětská hřiště, pískoviště a riziková místa, našli 105 kusů injekčních

V pátek odpoledne byla zakončena dvoudenní celoměstská akce pražských strážníků, která byla zaměřena na sběr injekčních stříkaček a jehel z rizikových míst, prioritně pak z dětských hřišť a pískovišť.

Akce se zúčastnilo bezmála 50 strážníků ze všech městských částí a oddělení prevence kriminality. Takto specificky zaměřená činnost probíhá každý rok začátkem jara v rámci celého území metropole dříve, než se dětská hřiště zaplní. V průběhu roku se pak každý měsíc sběru kontaminovaného materiálu z rizikových míst věnují strážníci z Hlídkového útvaru. Během této celoměstské akce strážníci zkontrolovali celkem 219 míst, bylo nalezeno celkem 105 injekčních stříkaček a injekčních jehel. Jen za první čtvrtletí letošního roku pražští strážníci celkem nalezli bezmála dva a půl tisíce kusů stříkaček a dalšího kontaminovaného materiálu po narkomanech. V uplynulém kalendářním roce 2015 pak bylo celkem nalezeno 16 522 injekčních stříkaček, jehel a dalšího kontaminovaného materiálu.

V případě, že občané někde naleznou nebo zahlédnou tento materiál, žádáme je, aby ho sami z důvodu vlastní bezpečnosti nesbírali, ale neprodleně zavolali na linku tísňového volání „156“ a strážníci městské policie zajistí odborný sběr a jeho následnou likvidaci.

Irena Seifertová, MP Praha

akce jehla