Pražští strážníci budou v souvislosti s koncem školního roku opět dohlížet na přechody pro chodce v

Na zajištění bezpečnosti dětí bude v posledních dnech školního roku po celé metropoli dohlížet celkem 246 strážníků. Městská policie tak bude dohlížet u 173 přechodů v okolí 151 pražských základních škol. 

Intenzivní dohled strážníků nad pražskými přechody vítá radní pro bezpečnost a prevenci kriminality Libor Hadrava: „Zajištění bezpečnosti školáků při cestě do školy je jednou z priorit vedení hlavního města Prahy. Na konci školního roku jsou děti často myšlenkami již na prázdninách a nemusí se plně soustředit na dodržování bezpečnosti na pozemních komunikacích. Pevně věřím, že se konec školního roku obejde bez potíží, stejně jako tomu bylo v minulosti.“

Pražská městská policie bude také ve zvýšené míře provádět kontroly se zaměřením na prodej a požívání alkoholu osobami mladší 18 let.

„Konec školního roku je často doprovázen konzumací alkoholu mladistvými osobami. Tyto případy končí i opilostí, která děti ohrožuje na zdraví. Strážníci se proto budou častěji zaměřovat i na tuto problematiku“, dodává ředitel pražské městské policie Eduard Šuster.

V souvislosti s koncem školního roku Městská policie Praha doporučuje, aby rodiče svým dětem připomněli pár preventivních rad:

Nejkratší cesta do školy nemusí být ta nejbezpečnější.

Silnici přecházejte přes přechod pro chodce.

Řádně se před vstupem na přechod rozhlédnout oběma směry.

Na přechod je bezpečné vstupovat až poté, kdy řidič s vozidlem zastaví.

Před tramvají nemají chodci přednost.

Viditelně umístěné reflexní prvky na oblečení nebo aktovce zvyšují bezpečnost dítěte v dopravě.

Jedno doporučení také přímo pro rodiče školáků – Nezapomeňte, že jste pro dítě tou nejdůležitější osobou. Stále pozoruje a sleduje vaše chování a tím získává jasný příklad pro své budoucí jednání. Jděte proto dětem co nejvíce příkladem.

Pražská městská policie apeluje také na všechny řidiče, aby i oni věnovali maximální pozornost provozu na pozemních komunikacích, a to nejen v blízkosti přechodů. 

Vytvořeno 28.8.2018 10:33:23 | přečteno 810x | Bc. Petra Víznerová
load