Pražská městská policie pomáhá republikovým kolegům se zajištěním bezpečnosti v době adventních svát

Pražané a návštěvníci budou v době adventu potkávat v ulicích v průměru o 20 % strážníků více než v jiných obdobích roku. Jejich zvýšený dohled bude zaměřen především na vytipovaná pražská náměstí s vánočními trhy, ulice a místa se zvýšenou koncentrací osob. Pozornost budou také věnovat nákupním centrům, prostředkům městské hromadné dopravy, včetně vytížených dopravních uzlů, kde se zaměří na odložené předměty, odstavená vozidla a samozřejmě také nestandardní chování osob. Mnoho lidí v předvánočním čase zamíří také na hřbitovy zapálit svíčku svým blízkým, proto hlídky městské policie budou také častěji kontrolovat hřbitovy a jejich okolí.

Veškerá bezpečnostní opatření (rozsvícení vánočního stromu, oslavy konce roku, novoroční ohňostroj apod.) řídí Policie ČR, městská policie však poskytuje maximální možnou součinnost. Zvýšený dohled strážníků na vytipovaných místech je úzce koordinován také s  jednotlivými městskými částmi tak, aby obě složky při dohledu v daném místě pracovaly efektivně.

Petr Hlubuček, radní hlavního města Prahy pro oblast bezpečnosti k této spolupráci poznamenal: „Jsem velmi rád, že obě bezpečnostní složky působící na území hlavního města přistupují k zajištění klidného a bezpečného průběhu adventních svátků s maximálním nasazením.

Rozsvícení vánočního stromu by mělo proběhnout v sobotu 1. 12. 2018 v odpoledních hodinách.

Doporučujeme veřejnosti, a zejména rodinám s malými dětmi a seniorům, naplánovat si návštěvu mimo první den, tj. sobotu 1. 12. 2018, protože se strom bude rozsvěcovat opakovaně každou hodinu až do 6. 1. 2019. Lze si tento krásný zážitek naplánovat v klidu tak, aby nebyl pokažen omezeným pohybem v tlačenici, dlouhými frontami na občerstvení a třeba i uzavřením vstupu na Staroměstské náměstí.

Dále bychom také chtěli doporučit občanům, aby si dávali pozor na své osobní věci, které se často stávají terčem drobných kapesních krádeží, a to hlavně v prostředcích městské hromadné dopravy či v místech s velkou koncentrací lidí. Je důležité věnovat pozornost i těm, kteří nás oslovují s žádostí o finanční příspěvek na charitu, a to nejen nyní v době Vánoc. V případě podezření na jakoukoli protiprávní činnost se neváhejte obrátit na městskou nebo státní policii na linkách 156 a 158.

Vytvořeno 11.12.2018 12:13:45 | přečteno 836x | Bc. Petra Víznerová
load