Mimořádné události a ochrana obyvatelstva

Strážníci z Prahy 11 dopadli dva řidiče pod vlivem drog

Strážníci z Prahy 11 zadrželi během 12 hodin dva muže podezřelé z řízení motorových vozidel s vysloveným zákazem řízení a navíc pod vlivem drog. Oba případy šetří policisté.

První případ zaznamenala autohlídka strážníků ve čtvrtek dopoledne. Při běžné kontrolní činnosti si všimla jedoucího vozidla, které řídil jim známý narkoman, a kterému byl uložen zákaz řízení. Strážníci vozidlo dojeli na parkovišti ve Křejpského ulici. Tam hlídka osádku vozidla ztotožnila, přičemž muž, který řídil, se snažil strážníkům tvrdit opak. To, že řídil, navíc potvrdily všechny přepravované osoby, které s ním jely v autě. Při dalším řešení celé události bylo zjištěno, že podezřelý muž má vyslovený zákaz řízení a následně u něj byl strážníky, na žádost policistů, proveden test na drogy s pozitivními výsledky na Amfetamin a Cannabis. Celou událost si k dalšímu opatření převzala Policie ČR.

Druhého řidiče odhalil v osobním volnu strážník z výše uvedené autohlídky krátce po deváté hodině. Strážník mimo službu uviděl na čerpací stanici osobní vozidlo, které jelo pouze s rozsvícenými obrysovými světly a zadní mlhovkou po Türkově ulici. Protože řidič svoji nejistou jízdou jevil známky požití alkoholu nebo drog, strážník vyrozuměl kolegy ve službě a věc oznámil. Autohlídka vozidlo dostihla zrovna ve chvíli, kdy jelo do zákazu vjezdu. Řidič začal couvat, přičemž naboural do jednoho ze zaparkovaných vozidel. Hlídka ho následně vyzvala k prokázání totožnosti a přivolala na místo Polici ČR. Protože muž skutečně jevil známky požití alkoholu nebo drog, hlídka u něj provedla zkoušky na alkohol s negativním výsledkem. Test na drogy ovšem skončil s pozitivními výsledky na Amfetamin a Metamfetamin. Následně bylo ještě zjištěno, že mladíkovi byl vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. Pro podezření ze spáchání trestného činu si celou věc k dalšímu šetření převzala dopravní policie.

Bc. Jan Čihák, MP Praha

25.3.2019 8:46:07 | přečteno 691x | Bc. Petra Víznerová

CYKLOJÍZDA pro seniorky a seniory: TUNELY A KOLONIE
Komise pro majetek, investice a dotace RMČ Praha 11