Mimořádné události a ochrana obyvatelstva

Strážníci pohotově zasahovali u případu seniorky ohrožené na životě

Případem, který nesnesl odkladu, se zabývala hlídka strážníků z Prahy 11. Že se něco děje o patro výše zjistil soused staré ženy, když mu byl vytopen byt. Za dveřmi jejího bytu slyšel pouze sténání.

Ve středu večer byli strážníci voláni prostřednictvím linky 156 do domu na pražských Hájích, kde se má za dveřmi bytu nacházet paní, která naříká a volá o pomoc. Hlídka se neprodleně dostavila na místo. Že se oznámení zakládá na pravdě, zjistili již u vchodových dveří do  domu, kdy křik ženy byl slyšet z reproduktoru domovního telefonu. Na místo okamžitě zavolali záchrannou službu. Před dveřmi inkriminovaného bytu stál muž, který uvedl, že ho sousedka vytopila a voda nepřestává téci. Když šel zjistit situaci, uslyšel paní za dveřmi sténat a nikterak na zvonění a volání nereagovala. Z důvodné obavy z ohrožení života či zdraví a  zároveň hrozící větší škody na majetku se hlídka rozhodla využít oprávnění otevření bytu. Nacházela se zde dvaadevadesátiletá žena, která byla zjevně zmatená, nevěděla o sobě a  vydávala pouze zvuky. Po zemi bylo poházeno různé nářadí včetně kladívka, kolem byly rozbité věci a cca 2 cm vody. Otevřenými dveřmi na toaletu bylo vidět rozbitý porcelánový zásobník na vodu sloužící ke splachování mísy, ze kterého vytékala voda. Ta byla ihned zastavena. Dále byla zjištěna rozbitá televize a konferenční stolek. Dle stop po  úderech bylo zřejmé, že k rozbití sloužilo nářadí pohozené kolem. Paní byla poskytnuta první pomoc a přivolaná záchranná služba rozhodla o převozu do péče psychiatrů.

„Městská policie opětovně doporučuje osaměle žijícím postarším lidem, aby zvážili možnost zanechat náhradní klíče od bytu u svých příbuzných, známých či důvěrných sousedů. Tímto výrazně usnadní vstup do bytu v případě nenadálých zdravotních komplikací.“

Irena Seifertová

mluvčí Městské policie hl. m. Prahy

24.3.2017 9:24:09 | přečteno 702x | Bc. Petra Víznerová

CYKLOJÍZDA pro seniorky a seniory: TUNELY A KOLONIE