Mimořádné události a ochrana obyvatelstva

Pražští strážníci pomohli muži, který se ve svém bytě zmítal v silných křečích

Oznámení na linku tísňového volání 156, které se týkalo opilého muže, který demoluje byt, se nepotvrdilo. Muž dostal silný záchvat doprovázený křečemi, ležel na podlaze svého bytu, kopal kolem sebe a vydával skřeky. Pomohli mu až strážníci městské policie. Muž byl posléze převezen záchranáři i za asistence strážníků do jedné z pražských nemocnic.

Prvotní oznámení, které se týkalo opilého muže, který má demolovat byt, přijali strážníci z Prahy 11 v neděli kolem osmé hodiny ráno. Oznamovatelka hlídce sdělila, že asi od třetí hodiny ranní se ozývá z bytu strašný křik a rány do topení a zdí. Rány byly slyšet i před domem také ve chvíli, kdy se na místo dostavili strážníci. Protože nájemník na zvonění, volání ani bouchání nijak nereagoval a z bytu se stále ozývaly jen silné rány a křečovité výkřiky, strážníci pojali obavu, že by nájemník mohl být ohrožen na životě. Proto využili svého oprávnění a vykopli dveře bytu.

Muž, který ležel na zemi, vůbec nevnímal dění kolem sebe, byl v silných křečích a nohama kopal do skleněných balkonových dveří. Na těle měl několik viditelných odřenin a boulí na hlavě. Hlídka muže přemístila do prostoru, kde nehrozilo další možné zranění a zajistila ho tak, aby si více neublížil.

Přivolaní záchranáři si následně muže převzali do své péče. Protože však křeče u muže nabíraly na síle, byl nebezpečný nejen sobě, ale i okolí, pomáhali strážníci záchranářům také s převozem sedmačtyřicetiletého muže do nemocnice. Byt si od další hlídky městské policie převzala mužova dcera.

Irena Seifertová, mP Praha

3.10.2016 9:07:02 | přečteno 1128x | Bc. Petra Víznerová