Mimořádné události a ochrana obyvatelstva

Pražští kriminalisté vyšetřují dvojnásobnou vraždu, okolí místa činu prohledala zásahová jednotka

Na pražském sídlišti Jižní Město byli v noci na čtvrtek zavražděni sedmašedesátiletí manželé. Do jejich bytu před tím přišel jejich zeť a ohrožoval je a svou bývalou manželku pistolí. Podezřelého útočníka policie po celonočním pátrání v Praze i Středočeském kraji nalezla ve čtvrtek krátce po 06.00. Spáchal sebevraždu, potvrdila policie.

V ulici Mendelova na pražských Hájích došlo v noci na čtvrtek k násilnému trestnému činu.

Do bytu své bývalé manželky a jejich rodičů dorazil okolo půlnoci třiačtyřicetiletý muž. V bytě začal přítomné ohrožovat zbraní, podle všeho pistolí.

Ženě se z bytu podařilo utéct a přivolat na místo policii. Její sedmašedesátiletí rodiče však již takové štěstí neměli. Přivolaní policisté je našli již bez známek života.

Na místo okamžitě vyrazily všechny dostupné hlídky ze širokého okolí, povolána byla Speciální pořádková jednotka a také Zásahová jednotka KŘP hl. m. Prahy. Okolí domu prohledávali policisté z PMJ Praha, vyzbrojeni dlouhými střelnými zbraněmi.

Samotný panelový dům, ve kterém k činu došlo, prohledali policisté ze Zásahové jednotky. Postupem času získala policie indicie o pohybu podezřelého. „Víme kterým směrem odjel a také jakým vozidlem,“ sdělila mluvčí KŘP hl.m. Prahy Andrea Zoulová.

Policisté prakticky okamžitě obsadili obec Struhařov na Praze východ. Výjezdy z obce hlídaly policejní hlídky v neprůstřelných vestách, přičemž policisté prohledávali všechna projíždějící auta. Přímo v obci pak operovala pražská zásahová jednotka. Podle našich informací se sem měl přesunout pachatel krátce po činu. Policisté na místě setrvali až do ranních hodin.

Do Mendelovy ulice zatím dorazily výjezdové skupiny SKPV z Obvodního i Krajského ředitelství. Kriminalisté se případem velmi intenzivně zabývají.

vražda

6.4.2017 8:38:56 | přečteno 1638x | Bc. Petra Víznerová

SILVESTROVSKÁ ZÁBAVA pro seniory - ZRUŠENO
Sobotní výtvarná dílna