Policisté z PMJ Praha vypátrali a zadrželi muže, který se pokusil znásilnit ženu

Ve čtvrtek okolo páté hodiny ráno vyjížděli pražští policisté na Jižní Město do ulice Brechtova k nahlášenému případu pokusu znásilnění. 

Na šestatřicetiletou ženu tam na ulici zezadu zaútočil násilník, který jí dlaní zakryl ústa a povalil na zem. Pak se přepadené snažil stáhnout kalhoty, které spolu se spodním prádlem rozřízl nožem. Žena se znásilnění bránila, křičela o pomoc a útok odvrátila. Muž ji ještě udeřil pěstí do obličeje, sebral kabelku a dal se na útěk.

Policistům z pohotovostní motorizované jednotky, kteří po muži podle popisu pátrali po okolí, se podezřelého povedlo dohledat v ulici Ke stáčírně. Tam ho za použití donucovacích prostředků zadrželi, jelikož s nimi nechtěl spolupracovat a v jednu chvíli se pokusil i o útěk.

Jednačtyřicetiletého cizince si pak přivzali kriminalisté čtvrtého policejního obvodu, kteří s ním po nashromáždění důkazů a provedení výslechů zahájili trestní stíhání pro trestné činy znásilnění, krádež a ublížení na zdraví, za což v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Zároveň podali podnět na jeho vzetí do vazby.

Při prošetřování celého případu kriminalisté zjistili, že se muž s ženou seznámil několik hodin před přepadením v jednom z barů na Jižním Městě. Odtamtud ji pak pravděpodobně sledoval a zaútočil.

Zadržený muž při výslechu také uvedl, že byl v minulosti v Srbsku odsouzen na sedmnáct a půl roku odnětí svobody za vraždu. V roce 2016 byl po odpykání trestu propuštěn.

Přepadená žena musela po přepadení vyhledat lékařské ošetření, protože měla zlomený nos.

Vytvořeno 31.8.2017 14:43:27 | přečteno 1482x | Bc. Petra Víznerová
load