Mimořádné události a ochrana obyvatelstva

Opilý mladík naboural služební vůz pražských strážníků a nadýchal téměř 1,5 promile

Kuriózní dopravní nehodu služebního vozidla řešili ve čtvrtek večer strážníci z Prahy 11. Opilý řidič naboural do služebního vozidla, když vyjížděl z řady. Pro podezření ze spáchání trestného činu případ šetří Policie ČR.

Ve čtvrtek krátce po osmé hodině večer prováděli strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 11 kontrolní činnost ve Štichově ulici. Když vozidlo městské policie zastavilo, aby dalo přednost projíždějícímu vozidlu, naboural do něj jiný řidič, který vyjížděl z řady zaparkovaných vozidel.

Strážníci poté vystoupili a zjistili, že došlo k poškození zadního blatníku. Hlídka doběhla druhé vozidlo, jehož řidič pomalu odjížděl pryč. Strážníci mladíkovi oznámili, že je naboural. Ten odpověděl, že si toho ani nevšiml, měl však také poškozený nárazník.

Hlídka muže následně ztotožnila. Na dotaz, zda před jízdou nepožil alkoholické nápoje, mladík odpověděl, že byl odpoledne na oslavě a vypil několik piv. Provedenou dechovou zkouškou mu hlídka naměřila bezmála jeden a půl promile. Pro podezření ze spáchání trestného činu ho strážníci omezili na osobní svobodě a přivolali na místo Policii ČR. Ta si celou věc následně převzal k dalšímu opatření.

Bc. Jan Čihák, MP Praha

11.4.2016 8:46:12 | přečteno 1259x | Bc. Petra Víznerová