Mimořádné události a ochrana obyvatelstva

Neznámá žena připravila seniorku o necelých padesát tisíc korun. Teď po ní pátrají policisté. Znáte

Od úterý 29. ledna tohoto roku pátrají policisté z Jižního města po totožnosti ženy, která vybrala hotovost z bankomatu prostřednictvím cizí platební karty. O kreditku a další doklady spolu s peněženkou přišla osmasedmdesátiletá majitelka ten samý den při nákupu textilu. V peněžence měla bohužel i kartičku s PIN kódem. Podezřelé tak zůstal jediný a vcelku jednoduchý úkol, najít nejbližší bankomat. Při manipulaci s kartou ji zachytila bezpečnostní kamera. Policisty bude samozřejmě zajímat, jak se ke kreditce dostala.

Není to však jediný případ, kdy po této ženě policisté pátrají, jako po podezřelé z trestných činů.

O den dříve ji zachytily bezpečnostní kamery kolem půl šesté odpoledne v obchodním centru na Pankráci. Tam si v jedné z prodejen s oblečením dlouho vybírala. Bohužel ne, jak by se dalo předpokládat, nabízený sortiment, ale kabelky nakupujících žen. Nic netušící zákaznice doslova pronásledovala po obchodě. Nakonec využila nepozornosti jedné z nakupujících a v nestřeženém okamžiku jí z kabelky vzala hotovost, stravenky, soupis užívaných léků i rodinné fotografie. Následně obchod i s lupem v hodnotě bezmála dvou tisíc korun opustila.

V polovině ledna přijali policisté z místního oddělení Podolí oznámení o krádeži peněženky v jednom z obchodů v obchodním centru na Pankráci v Praze 4. I zde zaznamenaly bezpečnostní kamery totožnou podezřelou, která opět využila chvíle, kdy se zákaznice obchodu prohlížela vystavené zboží a v nestřeženém okamžiku ji z příruční tašky vytáhla peněženku. Poškozená si ztráty všimla až po několika minutách u pokladny. V tomto případě dosáhla škoda na odcizených věcech dva tisíce korun.

Pokud jste podezřelou viděli, znáte její totožnost nebo víte, kde se nachází kontaktujte linku tísňového volání 158.

Za trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a trestný čin krádež hrozí shodně až dvouletý pobyt za mřížemi.

žena

7.3.2019 8:14:13 | přečteno 599x | Bc. Petra Víznerová