Mimořádné události a ochrana obyvatelstva

Muže srazilo na D1 auto, zřejmě ji přebíhal

Zřejmě při přebíhání dálnice srazilo auto v úterý odpoledne na D1 před Prahou chodce. Kvůli zásahu vrtulníku letecké záchranky byla dálnice ve směru na Prahu uzavřena.

K nehodě došlo na 2. kilometru D1 před sjezdem na Opatov ve směru do centra metropole. Chodec měl podle prvotních informací přebíhat dálnici, při čemž ho srazilo projíždějící auto.

„Na místě zasahují dvě jednotky pražských hasičů. Na pomoc jim vyjela také další jednotka z Říčan. U nehody přistál vrtulník letecké záchranné služby. Hasiči poskytovali zraněnému chodci předlékařskou pomoc,” uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Kvůli nehodě museli policisté dálnici ve směru na Prahu zcela uzavřít. V opačném směru byl nejprve průjezdný pouze jeden jízdní pruh, později pak policisté zprůjezdnili i druhý jízdní pruh.

„Na místě pomáhají také hlídky pražské policie včetně speciální pořádkové jednotky. Policisté navedli vrtulník na přistání a asistují záchranářům. Samotnou nehodu budou vyšetřovat středočeští policisté z dálničního oddělení,” sdělil pražský policejní mluvčí Jan Rybanský.

Chodec skončil v péči přivolaných záchranářů. „Naše posádky zajistily 38letého muže, který při střetu s autem utrpěl poranění hrudníku. Po střetu u něj byly hlášeny poruchy vědomí, po příjezdu našich posádek však byl již plně při vědomí. Záchranáři ho zajistili dle traumaprotokolu a letecky ho přepravili do Ústřední vojenské nemocnice Střešovice,” sdělila mluvčí záchranářů Jana Poštová.

21.8.2019 9:01:45 | přečteno 2343x | Bc. Petra Víznerová

Pozvánka na pokračování 28. zasedání členů Zastupitelstva MČ Prahy 11