Mimořádné události a ochrana obyvatelstva

Kvůli zápachu chemikálií muselo Obchodní centrum Chodov opustit asi 500 lidí

V neveřejných prostorách prodejny potravin v Obchodním centru Chodov v Praze byla v neděli odpoledne natírána podlaha. Výpary se bohužel dostaly i do veřejných prostor a několik zákazníků centra si stěžovalo na zdravotní potíže, spočívající zejména v bolestech hlavy.

Na místo vyjely jednotky HZS Praha ze stanic Chodov a Krč, posíleny o chemiky ze stanice Petřiny, dále pak posádky RZP, Inspektor provozu a velkokapacitní speciál Atego ZZS HMP a rovněž hlídky Policie ČR a MP Praha.

Hasiči naměřili zvýšené hodnoty nebezpečných koncentrací. Bylo proto rozhodnuto o řízené evakuaci prvního podzemního podlaží, kde se nachází prodejna Albert a několik dalších menších prodejen. Hasiči poté provedli měření i ve zbylých částech obchodního centra, kde však již žádné nebezpečné koncentrace nenaměřili. Evakuace celého centra proto nebyla nutná.

Prostory prvního podzemního podlaží muselo opustit zhruba 500 lidí. Záchranáři si do své péče převzali dva lidi, které ošetřili a ponechali na místě.

Do prodejny potravin byl povolán hygienik, aby prověřil, zda nebylo kontaminováno některé zboží.

Týdeník Policie

OC Chodov