Kvůli požáru v Koh-i-nooru vyhlásili pražští hasiči III. stupeň požárního poplachu

V areálu bývalé továrny Koh-i-noor v pražských Vršovicích došlo ve čtvrtek večer k požáru střechy. Jednalo se o požár střechy o rozloze přibližně 4×4 metry. 

Požár lepenkové střechy objektu KOH-I-NOOR v pražských Vršovicích likvidovalo několik jednotek hasičů.

Na místo vyjely 4 jednotky HZS Praha, posíleny o 9 dobrovolných jednotek hasičů z několika městských částí včetně jednotky sboru dobrovolných hasičů Praha 11 - Chodov. Na místo dále zamířily hlídky MOP Vršovice, OHS Praha IV. a PMJ Praha, dále pak k požáru vyjely hlídky Městské policie hl.m. Prahy a posádky RZP a Inspektor provozu ZZS HMP. Byl vyhlášen III. stupeň požárního poplachu.

Hasiči ihned po svém příjezdu spatřili mohutný černý oblak hustého kouře, stoupajícího k obloze. K zásahu byly nasazeny 4 vodní „C“ proudy, z toho dva po střeše a dva vnitřkem budovy.

Zaměstnanci firmy opustili budovu před příjezdem složek IZS. Celá událost se obešla bez zranění.

Přímo pod hořící střechou se nacházelo přibližně 100 litrů kyseliny chlorovodíkové. Hasičům se naštěstí podařilo dostat požár velmi rychle pod kontrolu, čímž uchránili jak další přilehlou střechu, tak samotnou nádobu s kyselinou chlorovodíkovou, která by v opačném případě unikla do okolí. U požáru proto zasahovala chemická služba HZS hl. m. Prahy.

Zásah hasičům komplikoval nízký tlak v hydrantové síti. Vodu proto museli dovážet kyvadlově. Kvůli zásahu složek IZS byla uzavřena Vršovická ulice, a to ve směru do centra.

Doohledání místa požáru bylo naplánováno na ráno následujícího dne.
Koh-i-noor

01

 

02

 

03

 

04

 

05

 

06

 

07

 

08

 

09

 

10

 

11

 

12

 

13

 
 
Vytvořeno 24.6.2016 8:52:30 | přečteno 1953x | Bc. Petra Víznerová
load