Mimořádné události a ochrana obyvatelstva

Kriminalisté z Prahy IV. dopadli trojici podezřelých, kteří mají mít na svědomí vloupání do více než

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu z osmého oddělení po několikaměsíční práci na objasnění série vloupání do vozidel převážně v oblasti Měcholup, Jižního Města a Vršovic dopadli a obvinili tři muže ve věku 28, 29 a 34 let.

Kriminalisté muže stíhají za celkem 53 vloupání do vozidel se škodou skoro jeden a půl milionu korun. Dva muži se buďto společně nebo i samostatně vloupávali převážně do vozidel Škoda a Volkswagen, které pak vykrádali. Z vozidel brali především airbagy včetně volantu, ale nepohrdli ani světlomety. Této trestné činnosti se dopouštěli především na Jižním Městě. Třetí z mužů se na žádné konkrétní značky automobilů nespecializoval a vykrádal ta, ve kterých lidi nechali viditelně položené věci. Jednou to bylo 14 elektrických kartáčků na zuby, jindy fotoaparát, bunda, nářadí nebo navigace. Revírem tohoto nenechavce byly Vršovice.

Dva muže, kteří kradli společně, kriminalisté stíhají za trestné činy krádež a poškození cizí věci. Vzhledem k výši způsobené škody jim v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Stíhání je vedeno vazebně, jelikož je soud na podnět kriminalistů vzal do vazby. Muži se k trestné činnosti doznali a jeden z nich byl již v minulosti za vloupání do vozidel trestaný. Třetí muž je stíhán za stejné trestné činy, nicméně stíhání je vedeno na svobodě.

Kriminalisté nyní čekají na vyhodnocení stop zajištěných z několika dalších případů vloupání do vozidel a není vyloučeno, že se jejich počet i způsobená škoda, kterou mají muži na svědomí, ještě zvýší. Kriminalisté zároveň zjišťují, kde kradené věci skončili.

por. Bc. Jan Daněk , Policie ČR

vloupání do aut

22.6.2018 9:03:16 | přečteno 800x | Bc. Petra Víznerová

CYKLOJÍZDA pro seniorky a seniory: TUNELY A KOLONIE