Mimořádné události a ochrana obyvatelstva

Hlídce v Praze ujížděl ozbrojený řidič, pod kola jí házel kovové ježky

Nebezpečného řidiče ozbrojeného střelnou zbraní pronásledovali v neděli pražští strážníci. Muž, který byl v databázi hledaných osob, se snažil setřást hlídku také kovovými ježky, které rozhazoval na silnici. Nakonec neujel a byl zadržen.

Šofér na sebe upozornil hlídku v ulici Nuselská, kde projel zákaz vjezdu. Strážníci se ho rozhodli zastavit, řidič však sešlápl plyn a začal zběsile ujíždět Svatoslavovou ulicí směrem na Pankrác.

„Nerespektoval přitom červenou na semaforech, kruhové objezdy projížděl v protisměru a ohrožoval vysokou rychlostí ostatní účastníky silničního provozu. Při průjezdu ulicí Podle Kačerova dokonce vyhodil z vozidla několik kovových ježků,“ popsal mluvčí strážníků Jan Čihák.

Nůž, obušek i pistole

Hlídka se ježkům vyhnula a pokračovala v pronásledování. V křižovatce ulic 5. května a Türkova jel muž opět na červenou a narazil do jedoucího auta. V útěku mu zabránili strážníci s namířenými zbraněmi.

„Při kontrole, zda není mladík ozbrojen, u něj strážníci našli celý arzenál zbraní: nůž, teleskopický obušek a nabitou střelnou zbraň. Při dopravní nehodě naštěstí nedošlo k žádnému zranění,“ konstatoval Čihák.

Posléze strážníci zjistili, že se o muže zajímá policie a vyhlásila po něm pátrání, proto si jej přijela převzít hlídka policie.

8.8.2018 11:06:55 | přečteno 676x | Bc. Petra Víznerová

Pozvánka na pokračování 28. zasedání členů Zastupitelstva MČ Prahy 11