Mimořádné události a ochrana obyvatelstva

Hledaný muž opakovaně utíkal stejné hlídce. Napodruhé spadla klec

Dopadnout 33letého muže hledaného policií se ve čtvrtek podařilo pražským strážníkům hlídkujícím na Chodově. A třebaže na sebe dotyčný vlastně upozornil sám, jeho odhalení bylo na etapy, plyne z páteční informace vedoucí kanceláře ředitele městské policie Ireny Seifertové.
Zdroj: http://prazsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/hledany-muz-opakovane-utikal-stejne-hlidce-napodruhe-spadla-klec-20161202.html

Časně ráno si hlídka všimla procházejícího páru, který sotva mohla přehlédnout. Muž totiž práskl do bot, sotva zmerčil uniformy. Už v té chvíli bylo strážníkům jasné, kolik uhodilo: na prchajícího muže totiž pasoval jako ulitý popis hledaného z pátrací relace policie. Osmatřicetiletá žena, která zůstala na místě, ovšem kroutila hlavou: kdepak, její doprovod je jiného jména.

Běžecký závod muž prohrál

Odbýt se tím však strážníci nenechali. Ukázalo se, že k osobě v pátrání policisté připojili několik adres, kde by se hledaný muž mohl zdržovat a mezi nimi nechybělo ani bydliště právě kontrolované ženy. Jasná indicie, že její předchozí slova nemusela být tak úplně pravdivá!

Strážníci proto začali nenápadně sledovat cvrkot a ejhle: muž, který předtím utekl, se po chvíli začal vracet. Sice hned otočil, jakmile si všiml strážníků chystajících se ho zadržet, a dal se znovu na úprk, byla to však marná snaha. Běžecký závod prohrál (a ani to netrvalo dlouho). „Potvrdilo se pak, že se jednalo o muže v pátrání, na kterého byl vydán příkaz k zatčení," konstatovala Seifertová.

Letos už našli stovky hledaných

Od počátku roku pražští strážníci na celém území metropole odhalili a předali policistům 639 osob figurujících v databázi hledaných osob. Mnohdy pomůže, že členové hlídek znají svůj revír a lidi, kteří se v něm pohybují, a tak často dokážou jít téměř najisto. Jindy ovšem pomůže náhoda. K asi nejkurióznějšímu odhalení letošního roku přispěl obyčejný kandelábr. Lampa veřejného osvětlení, na níž si hlídka všimla netradičního doplňku: nabíječky pro mobilní telefon. Pouliční světlo totiž načerno využíval jako zdroj energie hledaný muž, ukrývající se v přírodě opodál. K dopadení dalších přispěly třeba neochota hledaného muže zaplatit útratu v taxíku či snaha dvojice vykuků vybírat v metru peníze v rámci údajné sbírky ve prospěch neslyšících. Jeden hledaný muž také doplatil na to, že při noční patrole zaujalo hlídku auto se zevnitř zamlženými skly, za nimiž bylo možné pozorovat nepatrný pohyb.

6.12.2016 13:34:56 | přečteno 757x | Bc. Petra Víznerová

SILVESTROVSKÁ ZÁBAVA pro seniory - ZRUŠENO
Sobotní výtvarná dílna
Výbor pro územní rozvoj a životního prostředí