Mimořádné události a ochrana obyvatelstva

Čtyři opilci se pokusili ukrást láhev vodky a napadli zákazníky a ochranku obchodu. Zpacifikovat je

V rvačku s ochrankou supermarketu vyústil konflikt čtyř mladých opilců pravděpodobně pod vlivem drog v Sulanského ulici v pražských Hájích.

Konfliktu předcházel pokus o ukradení dvou lahví vodky. Ze záběrů z kamer přímo z obchodu je patrné, že muž si lahve bere a žena mu radí, kam je má schovat.
Při placení u pokladny pak zboží nenahlásili. Když je pak ochranka u vchodu vyzve ke kontrole batohu, začínají být agresivní a jeden z mužů se dokonce snaží batoh okamžitě odnést pryč.

Ochranka supermarketu se pak snaží jednoho z partičky zadržet. Ostatní se mu v tom snaží zabránit kopy a různými údery. V jednu chvíli dokonce napadnou i zákazníka, který přišel na kupovat a ochranky se zastal. Konflikt eskaluje před obchodem, kde partička obtěžuje zákazníky.

Na to si člen proti mnohonásobné přesile bere tyč na obranu. Snaží se zloděje zadržet vlastními silami před obchodem. Přesila je ale větší a člen ochranky je znovu zahnán do obchodu, kde v jednu chvíli dokonce ztrácí svoji zbraň. Partička pak začne demolovat obchod a urážet všechny kolem.

Na místo přijíždí hlídka městských strážníků, která musí opilce pravděpodobně pod vlivem drog pacifikovat pomocí hmatů a chvatů. Ani s nasazenými pouty pak partička nepřestává urážet všechny kolem, včetně novinářů, kteří na místo přijeli. Agresivitu po dvou hodinách v poutech střídá chabý pokus o uplacení policistů a strážníků či návrhy na propuštění po zaplacení škody.

Nakonec končí všichni na záchytce. Strážníci sklízejí od místních slova chvály za skvěle zvládnutý zákrok a nekompromisní chování k zadrženým. Mají přes dvě promile alkoholu v krvi, někteří dokonce ke třem. Policie České republiky dokonce některé z nich pravděpodobně na základě video záběrů bude stíhat z trestných činů výtržnictví a poškozovaní cizí věci. Škoda na poškozeném platebním terminále a rozbitém skle bude přes patnáct tisíc korun.

Po vystřízlivění pak čeká výtržníky další nadílka v podobě úřadu sociální péče, protože jeden z výtržníků má dvou měsíční dcerku. Jak později všem výtržníkům také došlo, záběry se rozhodně nebudou líbit u zaměstnavatelů, kteří se rozhodně s takovým chováním nebudou ztotožňovat.

24.7.2018 9:39:36 | přečteno 605x | Bc. Petra Víznerová

SILVESTROVSKÁ ZÁBAVA pro seniory - ZRUŠENO
Sobotní výtvarná dílna
Výbor pro územní rozvoj a životního prostředí