Mimořádné události a ochrana obyvatelstva

Cizinec bezdůvodně zaútočil na těhotnou ženu, poté si ho podal služební pes Bond

Okolo půlnoci ze čtvrtka na pátek minulý týden vyjížděli pražští policisté do jedné z ubytoven na Jižním Městě, kde byla napadena těhotná žena.

Po příjezdu na místo policisté zjistili, že se napadení odehrálo v pokoji, kam přišel jeden z hostů ubytovny a bezdůvodně zaútočil na těhotnou ženu, která v něm bydlí. Tu nejprve povalil na zem, začal ji škrtit a několikrát ji udeřil do obličeje. Tento útok trval několik minut. Hluk z tohoto pokoje slyšeli sousedi, kteří přišli napadené na pomoc a útočníka zahnali na útěk.

Policisté, kteří přijeli na místo, zraněné ženě zajistili lékařské ošetření s následnou nutností převozu do nemocnice. Následně začali pátrat po útočníkovi, který se pravděpodobně skrýval někde v budově.

Policisté z oddělení služební kynologie, kteří byli na místě i se psem Bondem, vyjeli do posledního patra. Tam našli na zemi odhozené triko, které měl mít podle popisu útočník na sobě. Policisté proto využili služebního psa Bonda a po zákonných výzvách ho vyslali na „revír“. Po několika sekundách byl Bond úspěšný a podezřelého muže, který se skrýval u vstupu na střechu, označil štěkotem. Jelikož se muž zadržení aktivně bránil, pes ho takzvaně vytloukal náhubkem a policisté ho pak museli zadržet za použití donucovacích prostředků.

Zadržený třicetiletý cizinec pak skončil na policejním oddělení, kde s ním po provedených výsleších kriminalisté zahájili trestní stíhání pro trestný čin ublížení na zdraví. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let, jelikož byl spáchán na těhotné ženě. Stíhání je vedeno vazebně.

Závěrem nutno zmínit, že stíhaný muž po zadržení nadýchal téměř dvě promile alkoholu v dechu. Zraněná žena byla po vyšetření z nemocnice propuštěna bez nutnosti hospitalizace.

por. Bc. Jan Daněk , PČR

14.6.2016 8:33:13 | přečteno 1192x | Bc. Petra Víznerová