Agresivní opilý muž obtěžoval kolemjdoucí

Operátor kamerového systému městské policie si všiml opilého muže, který údery pěstí napadal kolemjdoucí. Dvaatřicetiletý muž skončil s pouty na rukou a posléze na policejní služebně.

V noci z neděle na pondělí si operátor městského kamerového systému všiml na zastávce MHD u metra Háje opilého muže, jak napadá kolemjdoucí. Na místo ihned vyslal kolegy z autohlídky. Ještě před jejich příjezdem muž upadl na chodník a nebyl schopen sám vstát. Strážníci muže postavili na nohy a posadili na nedalekou zídku. Při kontrole totožnosti se začala agresivita muže obracet vůči strážníkům. Jednomu dokonce poškodil uniformu, proto byl za pomoci hmatů a chvatů zpacifikován. Následně mu byla nasazena pouta. U dvaatřicetiletého muže byl proveden orientační test na alkohol s pozitivním výsledkem
2,47 ‰. Pro podezření ze spáchání trestného činu byl omezen na osobní svobodě a předán Policii ČR k dalšímu opatření. Při donucovacích prostředcích došlo k drobnému poranění agresora, proto byla na místo přivolána i záchranná služba.

Vytvořeno 6.2.2019 15:34:49 | přečteno 868x | Bc. Petra Víznerová
load