Akce a námětová cvičení

Studenti gymnázia si vyzkoušeli cvičnou evakuaci

Dne 1.2.2018 po 13 hodině vyjela jednotka SDH Praha 11 - Chodov společně s JSDH Praha - Kunratice k fiktivnímu požáru v Gymnáziu Evolution. Tato akce byla cvičnou evakuací, o jejíž zpestření dobrovolné hasiče požádalo vedení školy formou fiktivního zakouření a jejich zásahem. Pro dobrovolné hasiče byla cvičná evakuace a nácvik na zdolávání požáru v takovém objektu skvělým cvičením. Velké díky patří Gymnáziu Evolution, JSDH Praha 11 - Chodov a  JSDH Praha - Kunratice za skvělou spolupráci.

Požární cvičení pro studenty a cvičný zásah pro dobrovolné hasiče Městské části Praha 11, to se podařilo skloubit evakuací Gymnázia Evolution v Tererově ulici.

"Děti mají stanovené nějaké shromaždiště, kam se shromažďují, utíkají ven evakuačními cestami a v tu chvíli jsme přijížděli my hasiči, velitel zásahu s jedním hasičem provedl průzkum," řekl Jiří Košárek, velitel Sboru dobrovolných hasičů Praha 11.

"Po našem příjezdu bylo zjištěno, že se jedná o požár pod schody, uvnitř se nacházelo větší množství dětí, konkrétně 4 a posléze se ukázalo, že se ještě na páté zapomnělo. První družstvo se snažilo lokalizovat ten požár, druhé družstvo se věnovalo tomu, aby vyhledali ty osoby," řekl Ondřej Šedivý, velitel zásahu.

Celá evakuace naštěstí byla jen cvičná. Pro studenty ji připravilo vedení gymnázia, radnice Prahy 11 a místní dobrovolní hasiči.

"Tyto preventivní akce se dělají z jednoho důvodu, a to je, aby se žáci a kantoři ve školách připravili na nějakou mimořádnou situaci, která může vzniknout ve škole, mimo školu a tak dále," řekl Jiří Košárek.

"Myslím si, že to patří do součásti té výuky a vzdělávání žáků, aby byli připraveni i na situace, které mohou hrozit. Chtěli jsme vyzkoušet spolupráci s dobrovolnými hasiči a já si myslím, že jak my vyučující, tak i studenti z toho byli nadšení," řekl Tomáš Mikeska, ředitel Gymnázia Evolution Jižní Město.

Podle velitelů jednotky a zásahu proběhlo cvičení bez jakýchkoliv problémů a i studenti odměnili hasiče zasloužilým potleskem.

Videa, jak cvičná evakuace probíhala, si můžete prohlédnout v následujících odkazech.

gymnázium Evolution

5.2.2018 10:38:00 | přečteno 1068x | Bc. Petra Víznerová

SILVESTROVSKÁ ZÁBAVA pro seniory - ZRUŠENO
Sobotní výtvarná dílna