Akce a námětová cvičení

Soutěže zásahových jednotek se v Praze účastní 10 družstev z ČR a ze Slovenska

V úterý 13. září proběhla v Praze soutěž zásahových jednotek, přičemž bylo nasazeno 7 krajských zásahových jednotek, nebo například Útvar rychlého nasazení.

Policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý se v doprovodu prvního náměstka ministra vnitra Jiřího Nováčka a ředitele Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy plk. Miloše Trojánka zúčastnil části policejního mistrovství České republiky zásahových jednotek s mezinárodní účastí.

Na střeše budovy hotelu Opatov sledovali jednu ze soutěžních disciplín, při které byl čtyřčlenný soutěžní tým transportován vrtulníkem Letecké služby Policie ČR na laně ke střeše budovy, do které následně vnikl a pokračoval v cvičení s námětem práce ve výškách a nad volnou hloubkou, eliminace pachatelů a následný transport fiktivně poraněného kolegy o několik pater výš. Vše pod odhledem rozhodčích a na čas.

„Dnešní soutěž, kterou zorganizovali pražští policisté, navazuje nejen na několikaletou tradici těchto mistrovství, ale také na řadu cvičení, které policisté zakročující proti nebezpečným pachatelům každoročně absolvují. Policisté specializovaných jednotek mají jedinečnou příležitost porovnat svou výkonnost, změřit své dovednosti a zároveň předat zkušenosti a dobrou praxi,“ uvedl na místě genmjr. Tuhý.

Zmíněné mistrovství bylo třídenní soutěží, které se účastnilo celkem deset čtyřčlenných soutěžních týmů, z toho sedm z tuzemských zásahových jednotek, jeden z Útvaru rychlého nasazení a dva specializované útvary ze Slovenska. Mimo práce ve výškách a nad volnou hloubkou prověřovali své dovednosti i v rámci taktiky, střelecké přípravy, orientace v neznámém terénu a prostředí, fyzické a psychické odolnosti.

„Personálním i materiálním posilováním těchto specializovaných útvarů reagujeme na vývoj bezpečnostní situace u nás i ve světě. I za pomocí celé řady absolvovaných a plánovaných cvičení zvyšujeme profesionalitu a akceschopnost policistů, jejichž prvotním úkolem je zásah proti nebezpečným pachatelům,“ uvedl policejní prezident.

kpt. Jozef Bocán, PČR

cvičení zásahovka

15.9.2016 9:19:01 | přečteno 1400x | Bc. Petra Víznerová

SILVESTROVSKÁ ZÁBAVA pro seniory - ZRUŠENO