ENDE

Zažijte Jedenácku jinak!

Akce)

Víte, kdo žije v bytě nad vámi? Zajímalo by vás, kdo vlastní obchůdek ve vaší ulici?

Zažít město jinak se snaží již desátým rokem odkrývat sousedská tajemství. V sobotu 19. září 2015 obyvatelé 11 měst a více než 60 lokalit v Praze společnými silami promění vaši ulici v místo kulturního a společenského setkávání.  Společně si dopřejí kávu či domácí buchty, posedí a pohovoří s přáteli či shlédnou představení místního divadla. Možnosti aktivit jsou skutečně nevyčerpatelné – umělecká a hudební vystoupení, tematické workshopy, semináře, pikniky, aktivity pro děti apod. Na oživení ulic se v Praze podílí nejen jednotlivci, ale i lidé z místních organizací, spolků a sdružení. Právě některých z nich jsme se zeptali, jaký společenský význam má pro jejich lokalitu Zažít město jinak. V den 10. výročí Zažít město jinak se na Praze 11 promění k nepoznání dvě lokality.

Pouliční slavnost v Donovalské ulici 36-35 se bude konat letos poprvé. Přijďte si zahrát deskové hry, zazpívat si písně vašemu srdci blízké, vyměnit knihy, které jste přečetli, za jiné a vyšťourat z paměti, jak se skáče guma. Nebo snad toužíte ovládat španělštinu? Pak navštivte španělský koutek a naučte se základní fráze. Potěšením pro uši a oči bude vystoupení GJ teamu se street dance, taneční show pole dance tanečnice Alexandry Kalousové a pod širým nebem si budete moci zacvičit jógu. Pro nejmenší budou připraveny omalovánky, výroba bylinkového pytlíku a malovaného kamínku.

Díky příjemnému vystoupení hudebních skupin Marek Dusil Blend a Pavel Obermajer ožije v neděli 20. září lávka u metra Háje. V průběhu akce se budete moci blíže seznámit s činností společnosti KOKOZA, která inspiruje a motivuje lidi ke kompostování ve městě. A máte-li doma nějaký bioodpad, přivezte ho sebou.

Chcete i vy poznat své sousedy? Víte, co všechno se bude konat ve vaší čtvrti?

Podívejte se na program na www.zazitmestojinak.cz

2.9.2015 8:14:25 | přečteno 1360x | Dana Foučková