Oslavy Silvestra a Nového roku v Praze

Atraktivní místa v centru Prahy, kde se tradičně odehrávají oslavy příchodu nového roku, budou i letos pod zvýšeným dohledem.

Atraktivní místa v centru Prahy, kde se tradičně odehrávají oslavy konce starého a příchodu nového roku, budou i letos pod zvýšeným dohledem strážníků, policistů a záchranářů. V některých lokalitách budou na přelomu roku platit i mimořádná dopravní opatření.

Magistrát hl. m. Prahy ve spolupráci s bezpečnostními a záchrannými složkami, pořadatelem Vánočních trhů - společností TAIKO, Městskou částí Praha 1, Dopravním podnikem hl. m. Prahy a Technickou správou komunikací hl. m. Prahy připravuje preventivní opatření k zajištění pořádku, bezpečnosti a zdraví účastníků oslav.

Na Václavském náměstí bude od 12.00 hodin 31. prosince do 10.00 hodin 1. ledna 2011 zákaz parkování. Bude rovněž uzavřen vjezd z postranních ulic na Václavské náměstí pro motorová vozidla s výjimkou vozidel Integrovaného záchranného systému - a to od 16.00 hodin 31. prosince do 10.00 hodin 1. ledna 2011 (pro vozidla zásobování bude vjezd umožněn 1. ledna 2011 od 8.00 hodin). Zákaz se bude týkat ulic: Wilsonova, Jindřišská, Vodičkova, Štěpánská a Ve Smečkách.

Další dopravní opatření budou zavedena v okolí Staroměstského náměstí, kde od 20.00 hodin 31. prosince do 6.00 hodin 1. ledna 2011 budou pro automobilový provoz uzavřeny ulice Pařížská a Jáchymova. Ve stejném čase bude platit zákaz vjezdu všech vozidel v ulicích Josefská a Mostecká na Malé Straně.

Silvestrovský program bude probíhat na Staroměstském náměstí, kde odpoledne bude patřit Dětskému Silvestru a hlavní program začne v 18.30 hodin a potrvá do půlnoci. Stánky s vánočním zbožím na trzích na Staroměstském a Václavském náměstí budou mít otevřeno do 19.00 hodin, stánky s občerstvením budou k dispozici do půl jedné po půlnoci a s výjimkou tvrdého alkoholu nabídnou běžný sortiment teplých i studených nápojů.

Dohled na Staroměstském a Václavském náměstí zajistí Městská policie hl. m. Prahy a Policie ČR, pod zvýšeným dohledem bude i Karlův most, jak z důvodu bezpečnosti návštěvníků, tak s ohledem na ochranu soch. K dispozici bude i hlídková loď Poříčního útvaru MP. Hlídka Policie ČR dohlédne také na přechod pro chodce od Karlova mostu přes Křížovnickou ulici.

Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy umístí na Václavské náměstí speciální záchranářský kamion GOLEM a vyčlení pět sanitek, na Staroměstském náměstí budou dva sanitní vozy a zdravotnický stan. Zásahová vozidla hasičů budou na Václavském i Staroměstském náměstí. Záchranáři i hasiči budou připraveni i pro případy mimořádných událostí v ostatních rizikových místech hlavního města, posílena bude i běžná služba.

Magistrát hl. m. Prahy obrací na Pražany a návštěvníky metropole, kteří přijdou Silvestra a Nový rok do centra oslavit, aby nepřinášeli a nepoužívali zábavní pyrotechniku, aby nedocházelo ke zbytečným úrazům. Během poslední noci loňského roku musela záchranka ošetřit tři zraněné od pyrotechniky.

Pražská integrovaná doprava bude jezdit 31. prosince se standardním pátečním prodloužením. Noční tramvajové linky budou mít interval 15 minut, na všech linkách bude zvýšena kapacita vozidel. Provoz nočních autobusových linek číslo 501, 502, 503, 506, 507, 509, 512, 514 a 515 bude v intervalu 30 minut, linek číslo 504, 505, 508, 510 a 511 v intervalu 15 minut. Podrobné informace jsou k dispozici na webových stránkách Dopravního podniku hl. m. Prahy: www.dpp.cz.

O úklid po oslavách se postará Technická správa komunikací hl. m. Prahy, hlavní úklidové práce budou probíhat od 5.00 do 8.00 hodin, úklid by měl být dokončen, pokud situaci nezkomplikuje počasí, do 19.00 hodin.

28.12.2010 10:35:32 | přečteno 2342x | Petr Kefurt

Kino klub Zahrada – Karel
Tradiční dušičkový průvod
Milionový údržbář