Na obsah stránky

Jazyk:ENDE

Chodovské moderní gymnastky uprostřed jarní sezony

Pět chodovských gymnastek se vloni v rámci reprezentace ČR účastnilo Mistrovství Evropy – juniorky Königová a Tomková, seniorky Široká, Lohynská a Rájecká.

Všechno jsou to odchovankyně chodovského klubu, které začaly cvičit v předškolním věku.

Lenka Široká s Terezou Lohynskou se vloni účastnily i vrcholné světové akce – Mistrovství světa v tomto olympijském sportu.

Podzimní sezona patřila jako každoročně společným skladbám a chodovské skladby za sebou zanechaly opět výraznou výsledkovou a choreografickou stopu – ve všech kategoriích přivezly Chodovanky medaile z pohárových závodů. Na Mistrovství České republiky se blýskly hlavně naděje starší (dívky ve věku 11-13 let), se známou skladbou „Happy“ od Pharella Williamse (remixované africkým umělcem Alexem Boye) vybojovaly mistrovský titul – což přineslo samozřejmě i štěstí do chodovských fanouškovských řad. Juniorky (dívky ve věku 14-15 let) vybojovaly stříbro, nicméně se svou krásnou skladbou s pěti míči na klasickou hudbu byly jedinou skladbou, která měla ovace ve stoje po skončení obou provedení. To děvčatům vynahradilo získání „pouze“ stříbrné medaile.

No a elitní seniorky? Odjížděly se třemi medailemi – dvěma stříbrnými a jednou bronzovou.

Rok 2014 tak patřil k výsledkově vůbec nejúspěšnějším gymnastickým rokům chodovského klubu moderní gymnastiky.

V roce 2015 se sezona teprve rozjíždí – avšak první vrchol již máme za sebou – mistrovství České republiky seniorek-jednotlivkyň. Na prvním, kvalifikačním mistrovství, chodovské gymnastky Königová a Tomková (obě první rok v seniorkách) vybojovaly stříbrnou a bronzovou medaili. Belinda Königová navíc přivezla malé zlato v sestavě se stuhou.

Na elitním mistrovství ČR v mistrovské třídě (jen 16 nejlepších gymnastek z ČR) se k milému překvapení všech nejlépe umístila právě Belinda Königová (studentka ZŠ Květnového Vítězství II. a dnes gymnázia Postupická), získala celkové 5. místo. Chodov dodal na toto Mistrovství 4 závodnice, tedy čtvrtinu celého závodního pole. I to svědčí o skvělé úrovni chodovské moderní gymnastiky.

Chodovské gymnastky se budou i nadále připravovat na Praze 11, všechny informace pro příznivce i pro zájemce o výkonnostní sportování budou k dispozici na webu www.gymnastikachodov.cz.

Pevně věřme, že budou moderní gymnastky z Chodova moci svou přípravu nadále profesionalizovat, tak, aby úspěchy přicházely tak často jako v posledních letech. Poděkování za podporu v roce 2015 patří i nově složené radnici Prahy 11, která si jako první uvědomila, že je potřebné na Praze 11 tento tradiční sport podporovat.

2.4.2015 9:26:15 | přečteno 1078x | Dana Foučková