ENDE

Zvětšit písmo: A A A

Úspěch studenta Gymnázia Opatov v mezinárodních AP zkouškách

úspěch)

To, že na Gymnáziu Opatov dosahují mnozí studenti vynikajících výsledků v českých národních olympiádách (celostátní úroveň), se už stalo „nudným zvykem“.

Co je ale nad jiné potěšující, je fakt, že ti nejtalentovanější stále častěji sbírají medaile také na mezinárodní úrovni. Šíří tak do světa dobré jméno nejen své a své školy, ale také pražského Jižního Města.

Čerstvou novinkou, o niž máme tu čest se podělit, je úspěch nadaného mladého muže Jakuba Suchánka. Jakub se stal českým rekordmanem v absolutoriu hned čtyř mezinárodních AP zkoušek (Advanced Placement = doslova Pokročilé umístění), které v ČR organizuje CTM-Academy. Budoucí letošní maturant absolvoval zkoušky Matematika - Kalkulus, Fyzika - Mechanika, Fyzika - Elektřina a magnetismus a Informatika - Programování v Javě a všechny složil na maximální bodové ohodnocení.

„O možnosti skládat tyto zkoušky jsem se dozvěděl od sestry (je abiturientkou Gymnázia Opatov a je rovněž neobyčejně nadaná - pozn. autorka),“ vysvětluje Jakub. „Zkoušky byly hodně těžké, ale nejtěžší na naučení a pochopení učiva byla pro mě AP Physics - Elektricity and Magnetism. Na vyřešení pak AP Calculus BC. Celkově jsem se připravoval intenzívně asi tři týdny, nejvíce na AP Computer Science A, protože jsem neznal Javu.“

Jakub bude v tomto školním roce maturovat a zkoušky by mu měly pomoci v přijetí na univerzity v USA, možná dokonce i ve Spojeném království.

Za Gymnázium Opatov sepsala Věra Dittrichová

úspěch studenta (1)úspěch studenta (2)

9.11.2017 8:35:48 | přečteno 202x | Michal Ezechel