ENDE
Konto občanaKonto občana >
Vánoce 2017Vánoce 2017 >

Zvětšit písmo: A A A

Participační setkání k zakrytí Spořilovské spojky

Pozvánka

Srdečně Vás zveme na setkání k projektu zakrytí Spořilovské spojky, které proběhne ve čtvrtek 7. 12. 2017 od 17.30 hodin v tělocvičně ZŠ Jižní (Jižní IV 1750/10, Praha 4 - Záběhlice).

Setkání navazuje na výstavu Zelený zip pro Spořilov, která prostřednictvím informačních panelů instalovaných před spořilovský Obchodní dům Centrum celý projekt těžkého zakrytí Spořilovské spojky představuje.

Hlavní město Praha plánuje na území městské části Praha 4 a částečně i na území městské části Praha 11 zakrýt stávající významné dopravní stavby. Cílem záměru je především snížení negativních účinků dopravy a opětovné propojení spojkou odtržených obytných souborů starého Spořilova a sídliště Spořilov II. Dotčené území pro vybudování více než kilometrového přesypaného tunelu se nachází mezi sjezdem z Jižní spojky a komunikací Türkova. Zakrytím pak vznikne zcela nové veřejné prostranství o rozloze cca 4 ha se zelenými rekreačními plochami využitelnými pro občanské aktivity. Zároveň umožní i výstavbu nové tramvajové trati, která by v budoucnu měla být prodloužena až na Jižní Město ve stopě tzv. východní tramvajové tangenty.

Jak uvedl starosta MČ Praha 11 Ing. Petr Jirava, projekt zlepší život i jihoměstským občanům: „Záměr zakrytí Spořilovské spojky považuji za krok správným směrem, jakkoliv se území Prahy 11 dotýká spíše okrajově. Slibuje totiž zlepšení životního prostředí eliminací hluku a emisí - tedy přínos, který je pro život místních obyvatel obzvlášť cenný. Stejně tak vítám vznik kvalitního veřejného prostranství s širokou nabídkou možností, jak trávit volný čas, či parku skýtajícího vedle příjemných míst k odpočinku i druhovou rozmanitost biotopů. Rozvoj zelených ploch je pro nás na Jižním Městě jednou z priorit, proto jsem nesmírně rád, že díky zakrytí spojky zeleně jen přibude a budou ji moci využívat i naši občané.“

Investorem stavby je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, investorem stavby tramvajové trati pak Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s. Bližší informace k záměru naleznete zde

Spořilovská spojka pozvánka

Výstava Zelený zip pro Spořilov