Na obsah stránky

Jazyk:ENDE

DVĚ ZLATÉ MEDAILE Z MISTROVSTVÍ ČR PRO VÍCEBOJAŘE Z JIŽNÍHO MĚSTA

Na stadionu ASK Slavia v Edenu proběhlo 20.-21. května 2016 Mistrovství České republiky ve vícebojích všech kategorií.

Pro mladé atlety z oddílu Atletika Jižní Město z.s. byl tento start vrcholem jarní části sezóny a byl nadmíru úspěšný.

TEREZA ELENA ŠÍNOVÁ SE ZLATOU MEDAILÍ V SEDMIBOJI ŽÁKYŇ

Terka dekorována zlatou medailí a výkonem na 100m překážek ozdobila mistráky.

Zvítězila suverénně v osobním rekordu se ziskem 4.957 bodů o 351 bodů.

V běhu na 100m překážek to byl excelentní překážkový sprint a dosažený čas 13,90s  znamená druhé místo v dlouhodobých českých tabulkách žákyň a je to vůbec nejrychlejší čas dosažený v rámci víceboje. Za českým rekordem žákyň sice ještě o 0,22s zaostala, ale určitě není pro Terku k nepřekonání.

Ohromná perspektiva a to nejen v této disciplíně.

Ve výšce skočila letošní nejlepší výkon 163cm, v kouli osobní rekord 11,58m a dalšímu osobníu rekordu na 150m v čase 18,68s zabránila nedovolená podpora větru. V dálce si vybrala slabší chvilku a zůstala za svým maximem skokem 496cm. Oštěp není její silná disciplína, zde dolétl na 24,38m. V závěrečném běhu na 800m nenechala nic náhodě a zaběhla skvělý osobní rekord rekord 2:29,16s.

Po všech zdravotních peripetiích po zlomenině klíční kosti ještě před měsícem nebylo jisté, zda vůbec bude startovat. Terka si splnila své předsevzetí, vrátila se famózně a navázala na své loňské zlaté kovy v individuálních disciplínách a tato vícebojařská zlatá je tou nejsladší odměnou.

Je to happyend tohoto atletického příběhu, před ní jsou však další atletické výzvy.

Trenérem zlaté medailistky je Ladislav Kárský.

JAN PATKA SE ZLATOU MEDAILÍ V DEVÍTIBOJI ŽÁKŮ

• Honza dekorován zlatou medailí a v hodu oštěpem ozdobil mistráky.
  • Zvítězil v těsném souboji v osobním rekordu se ziskem 5.483 bodů o 23 bodů.

V běhu na 100m překážek zaběhl osobní rekord 14,86s a v hodu diskem předvedl standardní výkon 39,07m. Tyč je jeho silná disciplína, v soutěži se dostal na 330cm, za svým maximem o 30cm zaostal. Nejenom zde, ale i v dalších disciplínách se projevovaly svalové problémy vyplývající z posunuté kyčle.

Honzovi to vůbec nevadilo v hodu oštěpem, jeho nejlepší disciplíně a náčiní katapultoval na vzdálenost 62,66m a v dlouhodobých žákovských tabulkách se zařadil na druhé místo. Jeho výkon vyniká i z toho pohledu, že byl dosažen ve víceboji a byla to čtvrtá disciplína toho dne.

• Na český rekord ještě přes dva metry ztrácí, ale atletická sezóna je teprve na začátku a výkon 65,12m je v jeho možnostech.

Ohromná perspektiva!

Vítězný devítiboj složil dále na sprintu 60m v osobním rekordu 7,84s, v dálce výkonem 532cm, přidal v kouli 13,54m a ve výšce 172cm. V závěrečném běhu na 1000m se lámal chleba a Honza chtěl uhájit svůj nevelký bodový náskok. Zvládnul to, finišoval jako Jakub Holuša a dočkal se po dvou bronzech z individuálních mistrovských soutěží svého prvního zlatého kovu.

Nutno dodat, že ani jeho start do poslední chvíle nebyl jistý pro uvedené problémy. I v jeho případě happyend malého atletického příběhu a před ním další atletické výzvy.

• Trenérem zlatého medailisty je Ladislav Kárský, oštěp konzultujeme s trenérem Báry Špotákové Rudolfem Černým.

Oddíl měl i další zastoupení v kategorii žáků a žákyň:

• PETR VACÁTKO obsadil v devítiboji čtvrté místo v osobním rekordu 5.178 bodů.
  • ONDŘEJ HOREJŠ obsadil v devítiboji šesté místo v osobním rekordu 5.108 bodů.
  • Tato kategorie měla úžasně vysokou výkonnostní úroveň, byla po všech stránkách nejkvalitnější za posledních 10 let.
  • LINDA DUFKOVÁ obsadila v sedmiboji deváté místo v osobním rekordu 4.362 bodů.
  • V kategorii dorostenek startovala PATRICIE BURAJOVÁ, v dobře rozjeté soutěži neměla však zdařený pokus v oštěpu a sedmiboj nedokončila.

Oddíl Atletika Jižní Město se opět zařadil mezi nejúspěšnější oddíly v České republice. Na této mistrovské vícebojařské akci získal dvě zlaté medaile oddíl AC Pardubice a náš mladý oddíl Atletika Jižní Město z.s.

24.5.2016 11:00:09 | přečteno 849x | Dana Foučková