ENDE

Zvětšit písmo: A A A

Děti si užívají příměstských táborů

Příměstské tábory

Jedním z organizátorů programů pro jihoměstské děti jsou i Kroužky, o. p. s.

10. července byl zahájen první turnus příměstského táboru v ZŠ Květnového vítězství, který připravili lektoři z Kroužků. A o tom, co prováděly děti na "Květňáku", přinášíme zprávu od přímého účastníka:

„V pondělí nás nepřivítalo jen sluníčko na obloze, ale i usměvavé děti. Drželi jsme se přísloví: ,,Není čas ztrácet čas" a hned jsme se tedy pustili do práce. Na hřišti jsme se pustili do seznamovacích her, děti se naučily jména ostatních, ale i jejich přezdívky. Protože děti dostaly dopis od Cyruse Smitha, tak jsme se ho vydali najít do lesoparku. Tam jsme pouze našli Rebeccu (kamarádku Cyruse). Abychom přežili celý týden, tak si děti musely vyrobit bunkr. Bunkr musel byt "vymakaný", jinak generál Foster, který hledá Cyruse, Rebeccu a děti, ho mohl obklíčit a zničit. Abychom věděli, kde se náš bunkr nachází, tak jsme museli zakreslit mapu ostrova. Chválím děti za orientaci v prostoru a jejich výtvarné umění :). Po vydatném obědě jsme se věnovali sportovním hrám. Děti si pořádně mákly. V druhém dni jsme se dostaly do bunkru pomocí mapy ostrova. Nezabloudili jsme, takže mapa byla nakreslená správně. Aby se generál Foster zalekl bunkru, vytvářela se vlajka. Děti pracovaly jako jeden tým a dílo se podařilo na jedničku. Do bunkru poté dorazil i Cyrus. Děti, Rebecca a Cyrus vytvořili jednu velkou partu, která byla připravena na přežití na ostrově. Odpoledne byl nachystán skvělý program, a to vědecká pokusy. Děti mají skvěle nakročeno, aby se staly slavnými vědci :). Ve středu nás čekal výlet do Divoké Šárky. Protože nás v dalších dnech čekali náročné úkoly,  museli jsme zvládnout těžký úkol (závod, vylovení jablíčka bez použití rukou, brodění ve vodě, odpovědět na záludné otázky, vylovení rybiček pomocí prutu). Poté děti dostaly zprávu, že se v lese nachází trosečník, který poztrácel své věci. Musíme ho najít! Byla to makačka, ale trosečníka jsme našli. Ve čtvrtek se k nám blížil generál Foster se svojí pirátskou lodí. Opět jsme vynaložili všechny síly a pirátskou loď potopili. V pátek přišel velký den, mnozí se jej obávali. Protože generál Foster už věděl, kde máme bunkr, tak jsme ihned museli z ostrova odplout. Ihned, generál se blížil! Děti po velkém boji našli skládačky lodi, kterou zase jako jeden tým složily a mohly odplout kam?... Kam?... No přeci domů :)“

Příměstský tábor

Příměstský tábor (1)