Na obsah stránky

ENDE
 

Česko-německé setkání kultur a generací

family color new

Žáci ZŠ K Milíčovu se v červnu zúčastnili jazykového pobytu v Německu. 

 

Ve dnech 12. až 16. června 2017 se žáci 3., 4. a 5. třídy bilingvní sekce ZŠ K Milíčovu za podpory Česko-německého fondu budoucnosti a ve spolupráci se spolkem Fichtelgebirgsverein e.v. zúčastnili jazykového pobytu v rámci projektu Česko-německého setkání kultur a generací v bavorském Wunsiedelu.  

Žáci se celý týden aktivně věnovali německému jazyku. Setkali se s představiteli okresní správy, kde prezentovali své projekty o České republice, navštívili Seniorenheim Wunsiedel, kde potěšili babičky a dědečky pestrým kulturním pásmem v němčině. 

Poznávali krásná místa okolí Fichtelgebirge - např. Felsenlabyrint, Park divoké zvěře v Mehlmeiselu, ale také Bayreuthu. 

Po celou dobu jejich pobytu je doprovázeli němečtí kamarádi společně s kamarády z uprchlických rodin. Vznikla tak nová přátelství, která budou pokračovat alespoň písemnou korespondencí. 

Žáci také navštívili místní Jean-Paul-Grundschule. Prohlídli si školu, seznámili se s německým školním systémem. I zde představili svoji školu v Praze. Obě školy mají zájem o rozvoj další spolupráce.  

Tento červnový týden byl pro žáky i pedagogy velmi přínosný a všichni se těší, že se někdy v budoucnu bude opakovat. 

česko německýFichtel


ZŠ K Milíčovu

10.7.2017 10:27:58 | přečteno 336x | Michal Ezechel

Navigace

 
load