ENDE

Zvětšit písmo: A A A

Babičky a dědečkové vyrazí do ulic lákat lidi k tvoření

Tip na akci

Již 15. září, v rámci  Dnů Prahy 11, vyrazí zástupci nejstarší generace na tvořivou dílničku na Chodovskou tvrz, kde pomáhají organizovat tvůrčí dílnu.

Mezi námi)Zapojit se může zdarma každý. Cílem je umožnit všem mladším lidem strávit aspoň pár minut s lidmi, kterým je 70+, 80+ nebo i 90 a více let. Přestože se totiž zdá, že je to běžná věc, většina lidí buď kontakt se seniory vůbec nemá nebo ho má minimální.

Dílnu organizuje obecně prospěšná společnost Mezi námi, která ​již třetím rokem na ​Praze 11 podporuje pravidelné měsíční​ návštěvy dětí​ v domovech pro seniory v rámci programu Povídej a pravidelné čtení dětem ve školkách.

Na našich akcích propojujeme i lidi, mezi kterými je 80 a více let. I jen pár minut s o mnoho starším nebo naopak mladším člověkem může být důležitý a silný zážitek. Zejména pro někoho, kdo třeba nemá vlastní prarodiče,“

říká Andulka Bízková, koordinátorka z Prahy 11, z obecně prospěšné společnosti Mezi námi.

Věříme, že si z tvořivé dílničky odnesete domů nejen krásný výrobek, ale i pěkný zážitek.

Na Praze 11 čtou senioři ve čtyřech Mateřských školách, rádi bychom tento program rozšířili. Kdo by měl chuť a zájem se připojit a stát se členem "Klubu čtecích babiček a dědečků" ať se přihlásí na telefonní číslo: 603 483 487 nebo napíše na mail: info@mezi-nami.cz

Senioři zapojení do programu budou moci sdílet své osobní zkušenosti, názory, rady, případně tipy na nejoblíbenější četbu, stejně tak jako knihy samotné. Budou se zde pořádat přednášky, besedy a diskuze na různá témata.

A jak vlastně vnímají čtení samotní senioři? " Není nic hezčího, než když přijdete do školky a
tam vás jásavě vítá houf prťat, která se celý týden těšila na váš příchod", vysvětluje Mirka Burešová, která je pohádkovou čtecí babičkou již druhým rokem....

"Senior zapojený do programu " Přečti" se stane pro děti pohádkovou babičkou či pohádkovým dědečkem, tedy někým kouzelným a vyjímečným. Kontaktem s dětmi a jejich pohádkovými hrdiny se přirozeně přiblíží současnému svět dětí a tím může zmírnit svůj případný pocit odcizení od společnosti," míní Kateřina Karbanová, koordinátorka programu Přečti v neziskové organizaci Mezi námi.

www.mezi nami.czwww.facebook.com/mezinamiops .

28.8.2017 9:45:10 | přečteno 129x | Dana Foučková