ENDE

Zvětšit písmo: A A A

ATLETICKÉ MEDAILE A ČESKÝ REKORD Z MISTROVSTVÍ ČR PRO JIŽNÍ MĚSTO

Atletika JM

Mladí atleti z oddílu Atletika Jižní Město z.s. dosáhli dalších velmi úspěšných výsledků na halových Mistrovstvích ČR 2017 ve vícebojích a v chůzi.

O prodlouženém víkendu 10.-12.února 2017 se konalo v hale Otakara Jandery v Praze

Mistrovství ČR ve vícebojích.

ANNA KERBACHOVÁ získala v pětiboji dorostenek zlatou medaili v novém českém rekordu 4.114 bodů. Nezůstalo však jen u tohoto rekordu, už v první disciplíně halového pětiboje, v běhu na 60 m překážek, navíc zlepšila svůj týden starý rekord 8,38 s až na hodnotu 8,34 s, na čas nejvyšších světových parametrů ve své kategorii.

JAN PATKA  dokázal získat zlatou medaili v sedmiboji dorostenců se ziskem 4.782 bodů

a opět potvrdil svoji atletickou všestrannost, přestože jeho specializací je hod oštěpem.

TEREZA ELENA ŠÍNOVÁ nezůstala pozadu a získala stříbrnou medaili v pětiboji dorostenek součtem 3.868 bodů.

V neděli 12.února 2017 se ve stejné hale konalo Mistrovství ČR v chůzi a také zde naši mladí atleti dali o sobě patřičně vědět.

KRISTÝNA VEJŠICKÁ získala zlatou medaili v chůzi na 3000m v kategorii žákyň časem 17:08,99 s.

JAN ŠVEJDA přidal stříbrnou chodeckou medaili v závodě dorostenců  na 5000 m v čase 27:40,76 s.

Před našimi mladými atlety jsou v halové sezóně další mistrovské souboje v hale a chceme věřit, že na nich budou stejně úspěšní jako na uvedených.

Více na: www.atletikajm.cz

16.2.2017 13:52:41 | přečteno 161x | Dana Foučková