Na obsah stránky

ENDE
Konto občanaKonto občana >
Vánoce 2017Vánoce 2017 >
Konto občanaKonto občana >
Vánoce 2017Vánoce 2017 >
1 2 3

Praha 11

Oficiální internetové stránky Městské části Praha 11
Zvětšit písmo: A A A
Vyhledávání
 

Zastupitelstvo schválilo změnu režimu bytů v Zahradách Opatov, nově se budou pronajímat

P11

Zastupitelstvo MČ Praha 11 schválilo 5. října záměr zpřístupnit 194 nových bytů v objektu Zahrady Opatov k pronájmu. Změnami v oblasti bytové politiky chtějí radní na Jižní Město mimo jiné přilákat mladé rodiny.

31. zasedání Zastupitelstva jedenácté městské části se sice protáhlo do večerních hodin, vyčerpávající jednání však nakonec vedlo k přijetí několika zásadních rozhodnutí. První z nich se týká bytového komplexu Zahrady Opatov: 194 bytových jednotek, kterými objekt disponuje, nabídne Praha 11 místo původního režimu prodeje k pronájmu.

Radě se tak podařilo prosadit odblokování strategického majetku městské části a umožnit jeho využití k dalšímu rozvoji Jižního Města: „Není žádným tajemstvím, že patří Jižní Město k pražským čtvrtím s nejstarší populací. Tento trend navíc v čase prokazatelně nabývá na intenzitě, pokud tedy nechceme, aby Praha 11 nakonec zůstala bez obyvatel, musíme s ním pracovat a efektivně na něj reagovat. Vedle ostatních aktivit a projektů na poli občanské vybavenosti, územního rozvoje či možností trávení volného času, kterými se k nám snažíme přilákat zástupce mladší generace, má své nezastupitelné místo i zdravá koncepce bytové politiky. Zahrady Opatov jsou situované do bezprostřední blízkosti parku i stanice metra, kterým se během dvaceti minut dostanete do centra - pro rodiny tedy ideální bydlení. Osobně si navíc dokážu představit, že bude část bytů pronajata tržně, část ve veřejném zájmu a část například jako startovací byty nebo pro sociální účely,“ uvedl radní Jan Říčař, MBA (ANO).

Za další dobrou zprávou pro všechny místní (a ve světle výše uvedeného i pro ty, kdo o životě na Jižním Městě teprve uvažují) lze pak jednoznačně považovat usnesení Zastupitelstva, kterým dojde k navýšení rozpočtu městské části o účelové investiční dotace od Magistrátu hl. m. Prahy v celkové výši 111 200 tis. Kč. Rekordní částka, kterou se „jedenáctce“ podařilo od města získat, půjde podle starosty Ing. Petra Jiravy (ANO) „… mimo jiné na realizaci rozsáhlého projektu regenerace městské části, na kterém se občané aktivně podílí svými návrhy a podněty. K tomuto projektu pořádáme pravidelně veřejná setkání, kde společně diskutujeme o dalších lokalitách, které by do něj bylo možné zařadit – díky této spolupráci pak další podobu jedenáctky určují primárně lidé, co tu žijí.“ 

Z konkrétních lokalit se revitalizace dočkají například vnitrobloky v ulicích Ke Kateřinkám/Modletická či Michnova/Podjavorinské/U Modré školy, veřejné prostranství Ke Kateřinkám/Opatovská a dostane se i na rekonstrukci víceúčelového hřiště u ZŠ Donovalská, zdravotního střediska v ulici Hviezdoslavova a opravu infrastruktury.

9.10.2017 11:44:27 | přečteno 408x | Anna Kočicová

Navigace

 
load