ENDE

Zvětšit písmo: A A A

Vnitroblok mezi Stříbrského a Cyprichovou se zbaví betonu, zkrášlí ho množství stromů a květin

praha11

V rámci projektu regenerace Prahy 11 Vám představujeme další z řady návrhů na zvelebení naší městské části.

6Vnitroblok se nachází mezi ulicemi Stříbrského, Cyprichova a Sulanského v katastrálním území Háje. Lokalita zaznamenaná v Pasportu pobytových veřejných prostranství na území Prahy 11 vhodných k regeneraci pod č. 25 sestává z pozemku o výměře 7227 m² ve vlastnictví hl. m. Prahy - a právě dotace od Magistrátu hl. m. Prahy pomůže s jeho tolik potřebnou regenerací.

Neoplocené, dosud převážně betonové prostranství uzavřené ze severu a východu panelovými domy,  ze západu pak mateřskou školkou, se má podle představeného záměru zahalit do zeleně.

Nejprve tak bude odstraněn betonový stupňovitý amfiteátr s dřevěnými sedáky a s ním řada stavebních prvků (obě pískoviště, zídky, dlažba) a laviček.

5Pro samotné řešení centrální části vnitrobloku se stal inspirací přírodní motiv listu. Jeho organický tvar kopíruje dle návrhu řada zpevněných ploch sloužících k sousedským setkáním či odpočinku. Stávající schodiště v západní části vnitrobloku nahradí kvůli špatnému technickému stavu nová cesta - ta bude dále navazovat na pěší zónu vedoucí podél mateřské školky. Rovněž bude zrušen průchod mezi panelovými domy v severovýchodní části, jehož místo zaujme v roli „stopky“ ocelové zábradlí.

Na podporu zamezení vcházení do tohoto rohového prostoru (kdyby snad zábradlí nestačilo) počítá záměr v pásu mezi domy s nízkou květinovou výsadbou.

4Cílem návrhu je přetvoření vnitrobloku v atraktivní, přehlednou plochu přirozeně osázenou stromy, jejichž koruny nabídnou  v parných dnech vytoužený stín.

Pestrou přehlídku nových druhů stromů (lípy stříbrné, dubu červeného, okrasné jabloně, třešně ptačí, javoru mléče či javoru babyky) doplní živý plot podél oplocení mateřské školky a barevný záhon z trvalek, cibulovin a okrasných trav v centrální části vnitrobloku.

17.7.2017 10:13:39 | přečteno 207x | Anna Kočicová