Na obsah stránky

ENDE
 

Vnitroblok Matúškova/Schulhoffova/Brechtova čekají změny, novou podobu určí jeho obyvatelé

praha11

Ve středu 8. listopadu proběhlo v ZŠ Květnového vítězství sousedské setkání k regeneraci vnitrobloku mezi ulicemi Matúškova, Schulhoffova, Brechtova. O nové podobě místa rozhodnou především sami občané.

Setkání se uskutečnilo v rámci projektu participativního plánování, jehož smyslem je maximálně zapojit občany do rozhodování o prostředí, v němž žijí. Obyvatelé vnitrobloku zde živě diskutovali se zástupci odborů územního rozvoje, životního prostředí a s radními městské části o budoucí podobě bezprostředního okolí svého domova. Interaktivní formu setkání podpořila možnost účastníků zakreslovat nápady přímo do projektové mapy nebo třeba barevně označovat místa vyžadující zvýšení bezpečnosti. 

Participativní plánování je tématem, kterému se na úrovni města intenzivně věnuje Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy - a právě z jeho cenných zkušeností organizátoři setkání čerpali nejvíce. 

Vnitroblok mezi ulicemi Matúškova, Schulhoffova a Brechtova je jednou ze 46 lokalit zařazených do pasportu pobytových a veřejných prostranství na území MČ Praha 11 vhodných k regeneraci. Pasport je otevřený a na základě tipů od občanů a terénní práce odboru územního rozvoje se neustále rozrůstá o nové lokality. 

V letošním roce již byla zahájena realizace návrhů regenerace lokalit 22 - Křtinská, Mejstříkova, K Milíčovu a 25 - Stříbrského, Cyprichova, Sulanského. Ve fázi projektové přípravy s předpokladem realizace do konce roku 2018 jsou nyní lokality č. 6 - Michnova, Podjavorinské, U Modré školy, 32 - Ke Kateřinkám, Modletická a 33 - Opatovská, Ke Kateřinkám

 V součinnosti s Magistrátem hl. m. Prahy proběhne také regenerace lokality 36 - Sportovní plochy Dubnova, Mírového hnutí - Parkoviště Hekrova, tentokrát přímo „pod křídly“ města, které si ji vzalo na starost.

S01Sousedsk setkání k regeneraci vnitrobloku Matúškova, Schulhoffova, Brechtova

S01

S01

 
S02

S02

 
S03

S03

 
Vizualizace návrhu regenerace vnitrobloku

Vizualizace návrhu regenerace vnitrobloku

 
 
10.11.2017 14:12:39 | přečteno 339x | Anna Kočicová

Navigace

 
load