ENDE

Podzimní očkování proti vzteklině v letošním roce

Pes)

Další ochranné očkování proti vzteklině, které  je na území ČR povinné pro psy starší tří měsíců se uskuteční během října.

Jižní Město I

ve čtvrtek 26. října 2017 9 – 12 a 13 – 17 hod.

Vidimova ul. 1324 – budova ÚMČ Praha 11

Jižní Město II

v úterý 31. října 2017 9 – 12 a 13 – 17 hod.

objekt Hráského ul. 1902 – jednopatrová budova naproti řadě panelových domů č. p. 1908 a 1909

Po dohodě je možné provést i trvalé označení psa mikročipem, který odpovídá ISO standardu vydanému Evropskou unií. Trvalé označení psa staršího šesti měsíců, chovaného na území hlavního města Prahy,
je povinné dle ustanovení obecně závazné vyhlášky č. 23/2003 Sb. HMP,
o místním poplatku ze psů. Čipování je hrazeno chovatelem v plné výši.  Chovatel má nárok na úlevu od poplatku vždy ve dvou následujících letech po očipování (vždy 350 Kč/rok), poživatelé invalidního či starobního důchodu neplatí v uvedených letech poplatek žádný.

Další možností, jak trvale označit psa, je tetování odborně způsobilou osobou, které však v rámci hromadného očkování prováděno nebude. V případě označení tetováním není přiznáván nárok na úlevu od poplatku.

Upozornění:

· Ochranné očkování proti vzteklině je na území ČR povinné pro psy starší tří měsíců dle ustanovení zákona č. 166/1999 Sb., o veterinární péči, v platném znění. Provádí se 1x ročně, případně v jiném intervalu dle doby účinnosti předchozí použité očkovací látky a je hrazeno chovatelem.

· Možnost očkování i proti dalším infekčním chorobám (kombinovaná vakcína).

· Pokud majitel psa nevyužije této hromadné akce, má možnost nechat
si naočkovat zvíře u kteréhokoliv veterinárního lékaře.

· Bližší informace podá OŽP na tel. č. 267 902 362.

11.8.2017 8:25:52 | přečteno 109x | Dana Foučková