ENDE

Jarní úklid Jižního Města přilákal stovky dobrovolníků, zapojila se i radnice

praha11

První dubnová sobota patřila v jedenácté městské části jarnímu úklidu. Právě na tento den totiž letos připadla celorepubliková výzva Ukliďme svět, ukliďme Česko.

K výzvě se už tradičně připojila také městská část Praha 11. Úklid nelegálně vzniklých černých skládek a nepořádku probíhal pod patronátem nejrůznějších jihoměstských spolků, iniciativ a nadšených jednotlivců hned v několika lokalitách.

Jedním ze stovek dobrovolníků a zároveň organizátorem akce Ukliďme Jižní Město se stal i radní MČ Praha 11 Jan Říčař (ANO): "Letos to byl už několikátý ročník, kterého jsem se zúčastnil. Jsem nadšený, kolik lidí "obětovalo" svůj volný čas, aby pomohlo s úklidem Jižního Města, a rád bych jim za to ještě jednou poděkoval. Přestože na území městské části probíhá pravidelný úklid, ve špatně dostupných lokalitách bojujeme se skrytým nepořádkem, na který jsme se v rámci této akce zaměřili. Nelze samozřejmě předpokládat, že se ho podaří uklidit během jediného dne, proto v projektu Ukliďme Česko vidím hlavně preventivní rozměr. Věřím, že kdo si na vlastní kůži vyzkouší sbírat alespoň pár hodin odpadky, bude se příště ke svému okolí chovat šetrněji," uvedl.

9.4.2018 21:24:14 | přečteno 165x | Anna Kočicová