Na obsah stránky

ENDE
 

Jarní úklid Jižního Města přilákal stovky dobrovolníků, zapojila se i radnice

praha11

První dubnová sobota patřila v jedenácté městské části jarnímu úklidu. Právě na tento den totiž letos připadla celorepubliková výzva Ukliďme svět, ukliďme Česko.

K výzvě se už tradičně připojila také městská část Praha 11. Úklid nelegálně vzniklých černých skládek a nepořádku probíhal pod patronátem nejrůznějších jihoměstských spolků, iniciativ a nadšených jednotlivců hned v několika lokalitách.

Jedním ze stovek dobrovolníků a zároveň organizátorem akce Ukliďme Jižní Město se stal i radní MČ Praha 11 Jan Říčař (ANO): "Letos to byl už několikátý ročník, kterého jsem se zúčastnil. Jsem nadšený, kolik lidí "obětovalo" svůj volný čas, aby pomohlo s úklidem Jižního Města, a rád bych jim za to ještě jednou poděkoval. Přestože na území městské části probíhá pravidelný úklid, ve špatně dostupných lokalitách bojujeme se skrytým nepořádkem, na který jsme se v rámci této akce zaměřili. Nelze samozřejmě předpokládat, že se ho podaří uklidit během jediného dne, proto v projektu Ukliďme Česko vidím hlavně preventivní rozměr. Věřím, že kdo si na vlastní kůži vyzkouší sbírat alespoň pár hodin odpadky, bude se příště ke svému okolí chovat šetrněji," uvedl.

4

31
9.4.2018 21:24:14 | přečteno 165x | Anna Kočicová

Navigace

 
load