Na obsah stránky

ENDEFR

Praha 11

Oficiální internetové stránky Městské části Praha 11
Vyhledávání
Zvětšit písmo: A A A
Přihlášení / Registrace
 

Pozemky pro Vodní svět jsou volné

Chodov - První konkrétní krok k vybudování vodního areálu na Jižním Městě včera učinil pražský magistrát. Na Prahu 11 převedl pozemky v blízkosti hotelu Chodov, na kterých by se už příští rok mohl začít areál stavět.

Na jaře přitom přípravy stavby zastavil soud, ale radnici nakonec stačilo jen upravit projekt, aby vyhovoval územnímu plánu. Vodní svět v Praze 11 by tak mohl nakonec vzniknout ještě podle původního časového rozvrhu.

Velký projekt Vodního světa má obyvatelům z jihu Prahy zajistit pět 25 metrů dlouhých plaveckých drah, dvě sportovní haly a zázemí včetně posilovny a sauny. Náklady mají dosáhnout téměř 400 milionů korun a radnice plánuje část účtů pokrýt z evropských peněz.

Jižnímu Městu bazén chybí, a přestože jen pár kilometrů za Prahou a pár minut jízdy po brněnské dálnici stojí čestlický akvapark, radnice na svém vlastním areálu trvá.

Měl by totiž především podpořit rodiny, školáky a sportovce z osmdesátitisícového sídliště. „Nechceme tady Disneyland jako v Čestlicích, ale relaxační a sportovní centrum,“ vysvětluje starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský.

Akvapark plánovali už v sedmdesátých letech. Se stavbou akvaparku se počítalo už při stavbě sídliště v sedmdesátých letech minulého století jako se součástí nezbytné občanské vybavenosti. Nakonec se vše odložilo na neurčito a obyvatelé paneláků museli své sportovní požadavky uspokojit jen na několika asfaltových pláccích mezi domy.

Rozlehlý areál má vyrůst při ulici Mírového hnutí tři stanice autobusem od metra Chodov na okraji území zvaného Trojmezí. Tedy v místech, kde nyní vzniká nová obytná a administrativní čtvrť Chodovec City. V sousedství soukromý investor plánuje také tenisové kurty a další sportovní plochy. Již nyní zde stojí starší sportovní hala.

Pozemek, na němž mají bazény vyrůst, je nyní zarostlý keři a vysokou travou a lidé jej využívají k venčení psů či jako odkladiště věcí, které v jejich domácnostech již ztratily svůj význam.

11. 11. 2009
Mladá fronta DNES
strana 2 Praha
ROBERT OPPELT, PETR ŠVEC

11.11.2009 8:57:40 | přečteno 1454x | PaedDr. Josef Škvor

Navigace

  • klíč měsíčník
  • Magistrát Hlavního Města Prahy
  • CzechPoint
  • securepoint
  • Jihoměstská sociální a. s.
  • Jihoměstská Majetková banner
  • bannner PW
  • banner 185x60px farm trhy01
  • bannerleto
  • banner primTabory 2012 2
  • sfa2012 praha11 185x65
  • APD banner 185x60
  • Prahavolnočasová
  • Baner 72
  • banner_oph

Počasí

  • [Group 2]  MG 5111  MG 5112 2 im foto čtenáře
  • Fotogalerie
  • mestskapzmtel
  • Akce
  • rezervace na urad
  • katalog podnikatelů
  • Rozhovor s
  • Regenerace Jižního Města
  • Mapa Jižního města
  • Doprava
  • Projekty
  • Fondy EU
  • BD a SVJ P11
  • Priv obec bytů logo
  • e-UtilityReport  -  žádost o vyjádření k existenci sítí

Anketa

U Komunitního centra Matky Terezy opět od 2. dubna probíhají oblíbené Farmářské trhy. Rádi bychom věděli, jak jsou lidé spokojeni s jejich úrovní na Jižním Městě:
 
27% (107)
Všechny ankety a kvízy
 
load